sobota 18. januára 2014

Ovce moje, ovce - v spálniPán je môj pastier, nič mi nechýba...

Rozhodla som sa, že vám ukážem ďalšie z mojich oviec. Ako už viete, obraz ovečiek a dobrého Pastiera je pre mňa veľmi dôležitý. Sama sa cítim byť takou ovečkou v Jeho náručí. A preto aj dnešnú prehliadku začnem tou najdôležitejšou ovečkou - v náručí Dobrého Pastiera. Túto sošku z olivového dreva som si priniesla pred mnohými rokmi zo Svätej Zeme (z Jeruzalema).


Aj druhá soška z bieleho kameňa má čestné miesto na našom "rodinnom oltáriku".


Ďalšie ovečky máme uložené pekne v poličke. Už len zopár, ostatné odpočívajú v škatuli, aby ich nebolo priveľa. Pretože moja ovečkovská povesť je rozšírená medzi všetkými priateľmi a známymi, dostávam (dostávala som) nemálo darčekov práve v tvare ovečky.


(V pozadí hry a knižky o ovečkách :D)


K tomu množstvo ovečkových vankúšikov...

... a samozrejme nejaké tie plyšové ovečky.

Táto bola prvá, už jej minulo 20 rokov. :)

A táto je najnovšia - kúpil mi ju môj najmladší... :)

Aby som tých oviec nemala okolo seba málo, občas si navlečiem periny do týchto obliečok s ovečkami. Tiež už majú svoje roky, ale veľmi dobre sa pod nimi spí. Je to veľmi príjemný materiál, tak dúfam, že nám ešte dlho vydržia.A keďže rozmery vankúšov málokedy sedia s rozmermi kúpených obliečok, bolo treba si nejaké obliečky na vankúš ušiť. Neodolala som tejto látke (tiež veľmi príjemný savý materiál - plienkovina), a ušila som si aj z nej ovečkovú obliečku. 


Aj niektoré moje pyžamá (či nočné košele) majú ovečkový vzor. Je to vďačný motív, keď nebudem môcť spať, stačí spočítať ovečky, a sníček hneď zaklope na viečka. No nie?

Ale mám nejaké ovce aj na denné nosenie. Zopár vlastnoručne zdobených tričiek ste už videli [-1-, -2-, -3-], teraz vám ukážem svetríky. Zase je jeden sveter historický (od môjho vtedy ešte nastávajúceho), druhý "slávil" okolo Vianoc prvý rok svojej existencie (veľká vďaka Otilí! Je úžasný!).

Tento prastarý Sweet-svetrík je už nenositeľný...
možno z neho bude sladký vankúšik.
Len... neviem kam ho položíme.

Ale tento nosím veľmi rada. Však je úžasný?Aj s milým detailom na chrbte.

A na záver ovečky, čo prišli pozdraviť Ježiška v Betleheme. Už by som ich mala odložiť do krabice... zase k roku.Želám vám všetkým radostné dni a pokoj a vďačnosť v srdci. 
Letitia.

________________
Možno vás zaujme: 
Ovce, milé ovce. 
Moje ovečky - v kuchyni.
Moje geo-ovečky

2 komentáre:

  1. Moc hezky Tě zdravím, krásný symbol boží lásky sis přivezla,tak ať Tě chrání i celou rodinku....Daja

    OdpovedaťOdstrániť
  2. To je krásná vzpomínka i památka...být ovečkou v jeho náručí...ta péče a představa, že stejně jako i jiní tak i jen i jedině JÁ jsem pro něj důležitá...že mě hledá a pak obejme...je krásná...

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za vaše milé slová. A želám radostný deň!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...