piatok 5. októbra 2012

Napájadlo 2012 - hlasovanie!

Tram-ta-da-dá! Súťaž o najkrajšie napájadlo leta 2012 je práve ukončená. Dostala som "až" tri príspevky, čo znamená, že každá zo zúčastnených má veľmi veľkú nádej vyhrať prvú cenu. A kto z nich to bude? O tom rozhodnete vy v ankete - viď pravé menu. - - - - >

1. Dana - Zápisky ze snů

Prvou súťažiacou je Dana so svojim nádherným keramickým napájadlom (alebo hezky česky - brouzdalištěm). 
Danka je skromné stvorenie, ale rozhodla sa zapojiť do súťaže, aby navnadila aj iných k tak bohumilej činnosti ako napájanie vtáčikov (" Nejsem soutěživý typ, ale možná to inspiruje někoho dalšího si na zahrádku, balkon, pítka pořídit..." Dana) 
Hádam to zaberie. ;) 

2. Dája - Duha

 Dája (alebo Dagmar) nám poslala takéto originálne napájadlo z kamenného ukončenia odkvapu.  
("U nás se takové kamenné nádobky používaly k okapům ze střech aby voda která stéká nešla přímo pod chalupu, toto je památka ze staré chalupy po pradědovi. Já ji léta používám na vodu ale pije tam i kočička i pejsek. Je to chladné místo kde mám kapradí a po ránu se tam koupou i vrabci." Daja)
 Tretie napájadlo máme len nakreslené. Takéto bambusové korýtka viseli u Márie Irmy na strome minulý rok. Nestihla nám ich vyfotiť, ale poslala aspoň nakreslený obrázok, aby sme sa ním mohli inšpirovať.  
("No, tak toto je hrubá kresba. Ale v skutočnosti je to krajšie. Misku možno umiestniť hocikde na okne alebo balkóne bytu, ale pre záhradku je vhodnejší žliabok. Ja to t.r. skúsim so žliabkom aj na balkóne." Mária-Irma) 
Myslím, že aj ja začnem zháňať bambusy, aby som si mohla na budúce leto zavesiť na balkón niečo podobné. :)


Dúfam, že ste sa pokochali a inšpirovali. A teraz je čas rozhodnúť. Ktoré z napájadiel sa vám najviac páči? Ktoré si podľa vás zaslúži výhru? Nech sa páči, hlasovať v ankete vedľa.
Ďakujem a želám vám radostné dni
Letitia. 

(PS: Prezradím vám už teraz, že žiadna zo zúčastnených neobíde naprázdno. :) )

2 komentáre:

 1. Já bych hlasovala pro všechny :D. Dámy jsou přírodymilovné a to je to nejhezčí.

  Už jsem hlasovala tam "vedle" :).

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Súhlasím, tiež by som dala prvé miesto všetkým! :)
   Vďaka za hlas. L.

   Odstrániť

Ďakujem za vaše milé slová. A želám radostný deň!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...