sobota 3. decembra 2011

Ondrej

V stredu bol sviatok svätého Ondreja. Ondrej bol jedným z dvanástich apoštolov. Bol dokonca prvým nasledovníkom Ježišovym o ktorom píše evanjelium. To Ondrej zavolal Petra: "Našli sme mesiáša!" a priviedol ho k Ježišovi. (Jn 1, 40)

Zapáčila sa mi táto myšlienka, keď som ju počula na stretnutí mladých v Paray le Monialle: Ondrej bol apoštolom od samého začiatku. To on priviedol Petra k Ježišovi. A tak želám aj nášmu dnešnému oslávencovi, aby tak ako jeho patrón svätý Ondrej, tiež našiel Pravdu, Lásku, Šťastie... a privádzal k nemu aj iných ľudí, najmä tých, ktorých má rád.


Vedeli ste, že máme na Slovensku relikviu (kúsok z tela) svätého Ondreja? Áno, kúsok kosti apoštola Ondreja, jedného z dvanástich je uložený v dóme sv. Alžbety v Košiciach. uložili ho tam len nedávno, počas slávnostnej sv. omše pri príležitosti ukončenia roka sv. Ondreja v košickej diecéze.
Určite sa niekedy vyberieme do Košíc navštíviť Ondrejkovho patróna.Na záver ešte jedna básnička, ktorá sa mi veľmi páči. Našli sme ju v pamätnej knižke pre naše bábätko - celkom náhodou. :)

Najkrajšie na svete
je meno Ondrejko, 
akoby vylúpol
z orieška jadierko. 

Všetko najlepšie k meninám, Onko. A nech vždy nachádzaš, čo je pre teba dôležité - tak ako tvoj patrón sv. Ondrej.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za vaše milé slová. A želám radostný deň!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...