sobota 15. októbra 2011

Ozdoba

Každý darček by mal byť zabalený. Aspoň trochu.
Tentoraz som to nechcela s balením nejako preháňať, rozhodla som sa, že breviár v novom kabáte zabalím do jednoduchého tenkého papiera (do akých sa balia kvety). Počítala som s tým, že bude darček cez papier presvitať. Ale aj tak to chcelo ešte drobnú skôr nenápadnú ozdobu.
Aby ladila k presvitajúcej čipke, rozhodla som sa pre ornament namaľovaný kontúrou na kúsok podobného papiera.Najskôr som skúšala tvoriť na tenký "kvetový" papier. Ale lepšie sa mi osvedčil papier na pečenie. Je pevnejší, tvrdší, lepšie drží tvar a lepšie sa  s ním pracuje.

Ako som skúšala rôzne vzory, napadlo mi, že by sa takto dali jednoducho vytvoriť vianočné ozdoby. Či už na adventný kalendár, zavesiť na okno, na mobilný záves, alebo na tematicky ladený stromček. Nakreslený (nabodkovaný) motív stačí vystrihnúť a zavesiť na nitku. Po zaschnutí farby sa dá zhodne domaľovať aj druhá strana. Kto chce, môže ozdobu vsadiť do nejakého rámiku, ale postačí aj navliecť vystrihnutý motív na nitku a nechať poletovať vo vánku.
3 komentáre:

 1. Veľmi dobrý a efektný nápad! Páči sa mi!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Toje kráááása, teda, moc pěkné,díky a pěkný den

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ďakujem. Pritom je to veľmi jednoduché.
  Teším sa, ak som niekoho inšpirovala ;-)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za vaše milé slová. A želám radostný deň!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...