nedeľa 25. septembra 2011

Konečne mám kuchyňu

Po dlhých peripetiách nám včera stolár konečne priviezol a namontoval kuchynský nábytok na chalúpke. Je presne taký aký som chcela. Drevený, jednoduchý, takmer babičkovský. Jeden kredenc, dve skrinky (pod umývadlo a pod varnú dosku), medzi nimi pod pracovnou doskou za závesom ukrytá chladnička a ešte kúsok miesta (zmestila by sa tam malá umývačka riadu, no zatiaľ ju zarputilo odmietam).  Ale fotografiu vám zatiaľ neukážem. Majstri odišli neskoro večer a už som nemala svetlo, čas, ani silu fotiť. A dnes ráno sme sa ponáhľali do mesta.

Zato som si s radosťou užívala, že môžem riad po večeri umyť konečne v kuchynskom dreze. Ale teda nechýbalo veľa, a bola by som ešte stále odkázaná na pidiumývadielko v kúpeľni. Kúpili sme totiž batériu so sprchou, a tá má na rozdiel od bežnej batérie nie dve, ale 4 prívodné hadičky. A ono sa to celé akosi nechcelo zmestiť do pripraveného otvoru v dreze. Chýba maximále pol milimetra, ale čo sa dá robiť, majstrovi sa všetky tie trubky cez otvor nepodarilo dostať a píliť drez sme mu nedovolili - ktovie, či by to materiál prežil. A tak zapojil len odtok a odišiel s tým, že kúpime novú batériu - bez sprchy.
Našťastie sa Onove nenechavé prstíky po jeho odchode pustili do skúmania situácie... A hoci sa nám stále nepodarilo batériu vsunúť celkom na miesto, aspoň sme zapojili vodu, a ja som si konečne mohla po prvý krát vychutnať "normálne" umývanie riadu v kuchyni.


Medzi tým zase trošičku pokročila stavba šopy. Už máme vyliatu aj základovú dosku. Tak sme ju počas víkendu vlhčili, aby betón nevysychal prírýchlo.V piatok nám podľa astronomického kalendára začala jeseň. Jej príchod sme si uctili aspoň malou kytičkou zo šípkových halúzok (hádam by aspoň niektoré mohli pustiť korienok, aby som si mohla v záhrade zasadiť ružový ker). Dokonca som im z drôtu a (zaváraninového pohára) vyrobila originálnu vázu. (Fotografiu som takisto nestihla urobiť - ukážem snáď nabudúce.)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za vaše milé slová. A želám radostný deň!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...