nedeľa 24. apríla 2016

K Bráne milosrdenstva: Šaštín

.

Tak, ako počas pôstneho obdobia navštevujeme rôzne slovenské (alebo nielen slovenské) kalvárie, rozhodli sme sa tento rok navštíviť čo najviac Svätých brán otvorených pri príležitosti Jubilejného roka milosrdenstva.

10. 4. 2016
Tento týždeň sme si vybrali Šaštín.

Šaštín je pútnické miesto, venované Sedembolestnej Panne Márii - Patrónke Slovenska. Šaštínsku baziliku s milostivou soškou Panny Márie nazývame národnou svätyňou. A práve to je dôvod,pre ktorý sa náš bratislavský arcibiskup rozhodol otvoriť Svätú bránu aj tu.

Priečelie šaštínskeho kostola a gymnázia

Výzdoba k Roku milosrdenstvaAj my chceme byť milosrdní ako náš Milosrdný Otec. Šaštínsky znak na Svätej bráne - detail

Ale teraz už prejdime cez bránu a rozhliadnime sa trochu aj vo vnútri kostola.


Mali sme šťastie -
akurát sa konala pobožnosť k Božiemu milosrdenstvu. Milostivá socha Sedembolestnej Panny Márie na hlavnom oltári


Plagátik k jubilejnému Roku milosrdenstva

Vzácny (a krásny!) organ

Zastavili sme sa aj pri "prázdnom hrobe"

Ešte zopár záberov z exteriéru:Riečka Myjava za pútnickým areálomOdchádzame povzbudení a naplnení - krásou, modlitbou, milosťou... a tiež posilnený Božím milosrdenstvom. Ono pomáha aj nám, aby sme boli zase o čosi viac milosrdní k svojim blížnym.

A to isté želám aj vám. Nech vždy pociťujete milosrdenstvo Božie vo svojom živote i milosrdenstvo ľudí, ktorých stretávate a predovšetkým nech milosť a láska stále viac rastú vo vašom vlastnom srdci.


PS: Úvahu o tom, prečo navštevujem Sväté brány a zoznam všetkých slovenských a niektorých zahraničných brán nájdete v mojom minulom článku: http://letitia-tiba.blogspot.com/2016/04/brany-milosrdenstva.html

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za vaše milé slová. A želám radostný deň!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...