štvrtok 14. augusta 2014

Vechtík po roku

Spomínate si na môj "vechtík" zo sieťky na cibuľu? Článok končím slovami "S výsledkom som spokojná. Len ešte musím otestovať, ako sa s tým bude pracovať..." A tak sa vám hlásim po necelom roku s výsledkami svojich pozorovaní.


S týmto vechtíkom som veľmi spokojná. Neumývam ním síce všetko, často radšej siahnem po kefke na umývanie riadu, ale na čo kefka nestačí, vďačne umyje hubka zo sieťky.  Obzvlášť neoceniteľným pomocníkom je pri umývaní drôtených vecí - napr. krájač na vajíčka ma predtým vždy hneval. Kefka prisušenú nečistotu obišla, mäkká handrička nezotrela. Ale tento vechtík zachytí aj stvrdnuté vajíčko na strunke a krájač je čistý raz dva. Aj bez namáčania, ako hovorí klasik. Podobne si pochvaľujem pri umývaní metličiek mixéra po pečení, ale výborne umyje aj teflónovú panvicu, či kastról od ryže. Skrátka, som rada, že ho mám.

Ďalšou výhodou je, že sa vechtík veľmi dobre vymýva a schne, keďže sa v ňom takmer nedrží voda. Preto ho ani netreba často prať. A ak sa predsa ušpiní, stačí vložiť hubku do umývačky spolu s riadom a vytiahnem ju čistú a suchú. Na druhej strane, ak chcem utrieť niečo rozliate, alebo utrieť pracovnú dosku do sucha, musím si vziať niečo, čo lepšie saje vodu. Týmto vechtíkom nevysuším nič.


A ako vidíte na fotografiách, po roku používania má len drobné chybičky krásy - aj tie sú spôsobené viac nedostatočným zachytením končekov pri výrobe, než používaním.

Tak čo, nezlákala som vás? Alebo už tiež používate nejaké podobné vychytávky? Ako sa vám osvedčili?

Radostné dni vám všetkým želám
Letitia. 

2 komentáre:

Ďakujem za vaše milé slová. A želám radostný deň!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...