sobota 10. mája 2014

Vďačná chvíľka: Vďaka za čas milosti.

"Ustavične sa radujte. A pri všetkom vzdávajte vďaky."
(1Sol 5, 16-18)

Tento týždeň som vďačnosťou priam prekypovala. Už od nedele sa neviem dočkať, kedy sa s vami o všetky tie úžasné dary podelím. Ale ako na potvoru stále bolo niečo dôležitejšie, čo dostalo prednosť pred týmto článkom.

A čo že som to teda tak úžasného prežívala. Predovšetkým som vďačná za víkendový pobyt na duchovnej obnove Kráľovná a divožienka. Už som kedysi písala o tom, ako som plánovala, pochybovala, potom banovala... a nakoniec som sa dopracovala k veľmi silnej túžbe po tomto stretnutí.


A to som ešte netušila, koľko akých nádherných darov skrze toto stretnutie dostanem.

Z mojich tisíc darov: 
# Som vďačná za šťastný a hladký príjazd do Levoče napriek rôznym drobným prekážkam. 
# Som vďačná za milé sestričky - žienky s ktorými sa som sa tu stretla. Vďaka za krásne prijatie. Vďaka za každú jednu z nich! 
# Som vďačná, že som tu. Že si ma sem priviedol a chceš ma tu mať. 

# Som vďačná za obraz - vlastne optický klam, vďaka ktorému som ruženec na soche P. Márie videla ako tureckú šabľu. Pútnické miesto Mariánska hora v Levoči vzniklo ako vďaka za záchranu pred tureckým vpádom, preto ma to veľmi neprekvapilo. Ale asi naozaj, modlitba sv. ruženca je veľmi silnou zbraňou proti každému nepriateľovi. 
# Som vďačná za spev žalmu. Spievala som od ambónu. A hoci som si vôbec nebola istá melódiou, odrazu sa mi z hrdla vydali tóny, ktoré som ani nečakala. Vďaka, že "si spieval namiesto mňa." :)

# Som veľmi vďačná za chvíle večernej adorácie pri Sviatosti Oltárnej. Vďaka za tie uzdravujúce obrazy, ktorými si ma v ten večer obdaril. Vďaka za myšlienku, že aj ja som "radosťou svojho Pána". Vďaka za obraz, ktorým ma uisťuješ, že som "tvoja malá princeznička". Som vďačná svojmu nebeskému Otcovi že mi dal "počuť" slová, ktoré som vždy chcela / potrebovala počuť.


# Som vďačná za mnohé myšlienky z prednášok. Vďaka za istotu, že (aj ja) som tvojou kráľovnou. Že aj ja mám všetky vlastnosti, ktoré dobrá kráľovná potrebuje. Že aj ja mám to svoje "kráľovstvo", ktoré si mi dal. A že mám všetko, čo potrebujem pre dobré rozhodovanie. Pokiaľ len ostanem s Tebou. Že Ty chceš byť vždy na prvom mieste. A že mám (môžem) utekať vždy najprv za Tebou, keď budem mať akýkoľvek problém!


# Som vďačná za mnohé drobnosti, ktorými si ma obdaril. 
- Vďaka za kríž - pútnický zviazaný z dvoch haluzí, ktorý som našla pri "prechádzke s Tebou".
- Vďaka za úlomok medového plástu, čo som našla v tráve. 
- Vďaka za žlté iskerníky... 
- Vďaka za spev (krik) vtákov. A za vtáčika, ktorý spieval priamo v kríku pri ktorom som sedela. 
- Vďaka, že vypočúvaš moje túžby a vedieš ma k ich naplneniu. 
- Vďaka, že môžem (smiem, mám) robiť to, čo chcem... Aj keby sa to nezhodovalo s názormi ostatných ľudí. 
- Vďaka, že si ma viedol lesom, húštinou, chodníčkami, cestou i necestou... 


# Vďaka za milosť dobrej sv. spovede a za dobrého spovedníka. 
# Vďaka za žalm 27, ktorý tak dobre vystihuje to, čo práve potrebujem počuť. 
# Vďaka, že aj moje rozhodnutia, ktoré urobím spolu s Tebou budú správne. Aj keby boli "nesprávne". Že v Tebe nájdem potešenie. ("Rozhodnutia Pánove sú správne, potešujú srdce." Ž 19, 9)


# Som vďačná môjmu Kráľovi za meno, ktoré mi dáva. Eva - dávajúca život, Letitia - rozdávajúca radosť. Že môžem svoje meno niesť ako zástavu, ktorá mi ukazuje smer, ktorým chcem v živote ísť.
# Ani nestíham zapísať všetko, čím napĺňa moje srdce... Vďaka za tú štedrosť!

V jednej chvíli som kľačala pred svojim Kráľom - Kráľom na kríži. A zrazu mi to došlo. Toto je môj kráľ. A kraľuje pribitý na kríž. Aj ja som kráľovná. Kde je moje kráľovstvo? V kuchyni? Pri pripálených hrncoch a špinavých riadoch a zemi, ktorá volá po metle? Áno, to všetko (a mnohé ďalšie) sú miesta môjho kraľovania. A ja chcem všetky tie "kráľovské" úlohy vykonávať s patričnou hrdosťou. Veď som dcérou kráľa! Som nevestou Kráľa! Som kráľovnou. A neprestanem ňou byť len preto, že urobím (alebo neurobím) niečo "podradné". Alebo preto, že nikto neocení moju námahu. Tú skutočnú kráľovskú korunu mi nikto nemôže vziať. Žiadna "nedôstojná" práca. Ani žiadna moja chyba, alebo zlyhanie. Ja viem, že On mi dáva dôstojnosť, ktorú mi nikdy nikto nevezme. Dokonca ani diabol, alebo hriech.

A za toto poznanie som tak veľmi vďačná. Nikdy si ho nechcem nechať vziať!# Som veľmi vďačná aj za mojich chlapcov. Že prežili krásny spoločný čas. Že mali pekný výlet. Že sú spokojní. Že si (znovu) upevnili vzájomný vzťah. A že (aj) im bolo dobre.Ak chcete, pridajte sa k nám a môžete tiež počítať dary, ktoré každý deň dostávate... Život je šťastnejší, keď poznáme veci, za ktoré môžeme byť vďační.
Budem rada, ak sa podelíte aj s nami. Či už tu v komentároch, alebo v komunite na www.mojakomunita.sk. Môžete nás tiež sledovať na Facebooku, alebo na G+.

Želám vám veľa radostných dní. A vďačnosť v srdci. Pretože kto je vďačný, je šťastný. 
Letitia.


Rubrika bola inšpirovaná knihou Tisíc darov
a
stránkou jej autorky www.holyexperience.com.

Maminy MojaKomunita.sk
Pozývam vás tiež k spoločnému ďakovaniu
na www.mojakomunita.sk

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za vaše milé slová. A želám radostný deň!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...