streda 10. júla 2013

Vďačná chvíľka - Letná hra nielen o knihu!

Poznáte knihu Ann Voskampovej Tisíc darov?
Ak ste pravidelnými čitateľmi môjho blogu, tak určite áno, aspoň z počutia. Ale možno by ste si ju chceli prečítať, alebo ešte lepšie, mať doma. A možno ju už máte, ale chceli by ste obdarovať niekoho ďalšieho... Či tak, alebo onak, alebo ešte celkom inak - je tu hra na celé prázdniny - nielen o knihu Tisíc darov!

Nielen. Najväčším darom pre každého zúčastneného bude samotná radosť zo všetkých požehnaní, ktoré sa vám počas letných prázdnin podarí nájsť. Pretože kto pozná dary, ktoré každý deň dostávame, a kto je vďačný, ten je šťastnejší. Dokazujú to nejaké výskumy, ale ja verím aj vlastnému pozorovaniu. Naozaj som oveľa spokojnejšia, radostnejšia a áno, aj šťastnejšia, odkedy hľadám a počítam dary, ktoré každý deň dostávam. Skúste to aj vy, a uvidíte, ako sa váš deň zmení.

Je v našej moci urobiť svoj deň radostný, alebo mrzutý - a to aj napriek tomu, že niekedy nevieme zmeniť okolnosti, ktoré nás stretajú.


Ale vás už určite zaujíma, ako môžete vyhrať.

V prvom rade hľadajte radosti, ktorými vás "život" obdarúva. Môžete si písať vlastný zoznam tisícich darov... alebo pre začiatok možno 100... alebo aspoň 10 darov, ktoré ste dostali.

Druhá podmienka - Napíšte o tom. Môžete opisovať vaše hľadanie, alebo úvahy, ktoré vás k nemu viedli (či naopak odrádzali?). Môžete písať o tom, ako hľadanie darov zmenilo váš pohľad (alebo nezmenilo). Môžete jednoducho vymenovať dary, ktoré ste našli. A poteším sa aj fotografiám. Je to na vás. Dôležité je, zamyslieť sa - a ďakovať.

Do žrebovania postúpi každý, kto uvedie aspoň 10 darov (text alebo/a fotografie), alebo napíše príspevok, ktorý bude mať aspoň 200 slov (doteraz som napísala 276 slov). Ďalší príspevok, alebo ďalšia zbierka viac ako 10 darov znamená ďalšie miesto v osudí.

Pokojne môžete písať na svoj vlastný blog, len mi prosím pošlite adresu vášho článku. A chcela by som vás poprosiť, aby ste v článku uviedli link aj na tento článok, nech nás nájdu aj iní vaši čitatelia a môžu sa k nám pripojiť.

Ak niekto nemá vlastný blog, alebo na ňom svoj príspevok z nejakého dôvodu nechce uverejniť, môže svoj príspevok poslať na môj mail (letitia.tiba @ gmail . com).

Ďalšou možnosťou sú komentáre s vašimi darmi na našej stránke na FB, či G+ a samozrejme komentáre pod mojimi článkami v rubrike Vďačné chvíľky (počnúc týmto dnešným).
 

Okrem radosti, ktorú budete mať z hľadania a z vďačnosti, ktorá porastie vo vašom srdci, môžete získať knihu Ann Voskampovej Tisíc darov, ktorú nám do súťaže venovalo vydavateľstvo Kumrán a niekoľko menších darčekov, ktoré ešte len vyrobím. (Ukážem neskôr.)

Alebo nemáte záujem o výhru? Aj to je možné, ale prosím, pripojte sa k nám aj tak. Veď v spoločenstve viacerých ľudí sa ďakuje lepšie. Aj radosť sa najlepšie šíri delením - medzi iných ľudí. Buďme si navzájom požehnaním! 


Nech sa vám darí každý deň nachádzať radosť. 
Želám vám krásne leto!
Letitia.


Kresťanské kníhkupectvo, obchod. Knihy, CD,DVD, šperky, tričká.
Sponzor súťaže

Súvisiace články:
Letná h(o)ra vďačnosti: Prvý týždeň
Letná h(o)ra vďačnosti: Ohliadnutie za júlom
Ann Voskampová, Tisíc darov 

3 komentáre:

 1. http://auticekjenicek.blogspot.cz/2013/07/chvilka-vdecnosti.html

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To je krásny článok, Amélia!
   Ďakujem za prvý príspevok do našej letnej zbierky vďačnosti.
   Želám vám veľa radosti (nielen) po celé leto. Letitia.

   Odstrániť

Ďakujem za vaše milé slová. A želám radostný deň!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...