streda 13. júna 2012

Yarn along - málo pletenia, veľa kníh

V poslednom čase háčkovaniu veľa nedávam...
Z najnovšej záclonky som urobila sotva niekoľko riadkov.


Možno je to aj tým, že mám obdobie intenzívnejšieho čítania.
Pri poslednej návšteve knižnice sme si priniesli zase slušnú zásobu knih.0no si vzal Gregorove tajné výpravy do vesmíru od manželov Hawkingovcov, aby mal čo čítať v škole v prírode (celú knihu prečítal hneď v prvý deň). Ja som túto knihu ešte nečítala, ale predpokladám, že nebude zaostávať za dvoma ďalšími dielmi.

Mne padla do oka knižka od Viktora Suvorova Můj život v Sovětské armádě, podtitul: Z osvoboditele dezertérem. Myslela som si, že po skúsenostiach v socialistickom Československu máme akú takú predstavu o tom, ako to vyzeralo v Sovietskom zväze, ale to, čo autor popisuje šokuje aj mňa. Neviem si ani predstaviť, ako mohli takéto príbehy prijímať v západnom svete (Suvorov emigroval a písal vo Veľkej Británii).

Hneď vedľa ma zaujal komix o Stevovi Jobsovi. Vzala som ju len pre zaujímavosť. Komixové spracovanie sa k nemu asi hodí. ;-)

Nedávno som si spomenula na film Zelňačka s Funesom. Bol to milý príbeh o vidieckom dedkovi, kapustovej polievke a mimozemšťanovi. Bola som zvedavá na originál, preto som hľadala v knižnici román Zelňačka od René Falleta (slovenský preklad myslím neexistuje) a našla. :)

Ale teraz čítam (hlavne) rozhovor s Jozefom Ratzingerom (Benediktom XVI.) Svetlo sveta. Páči sa mi jednoduchý a jasný štýl jeho vyjadrovania. Aj to, ako sa priamo a jasne vyjadruje k pálčivým otázkam dnešnej doby.Ak vás zaujíma, čo plietli a háčkovali iní, môžete nakuknúť k Giny.

10 komentárov:

 1. An interesting set of books- those by the Pope are always good :)
  The one about the Soviet Union sounds scary!
  As for the crocheting, it looks lovely anyway :)

  (I read your page using a translation from Google Chrome).

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thank you for visiting and for nice comment.
   Have a blessed and joyous day.
   Leti.

   (The answer I translated through google translator ;) )

   Odstrániť
 2. Zdravím Leti,měla jsem vyhořelý monitor,teď už mám nový,pošli mi prosím adresu chci Ti poslat brožůrku z noci kostelů s razítkem .Škoda,že jinou neměli,kronikář onemocněl tak nic jiného nebylo.Snad už bude víc času a já budu moct vyfotit a poslat pitko pro ptáčky,jinak vidím,že žiješ na plno!Tak hodně dobrých sil. Daja

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jéj, to je milé. ďakujem! :)
   Adresu ti posielam mailom, dúfam, že dojde a už sa teším na zásielku. Vďaka!
   Želám vám všetkým radostný a pokojný čas.
   Leti.

   Odstrániť
 3. Na záclonku bych si Leti netroufla, jsi šikulka.. a k Giny nakukuji také. Ke čtení se nedostanu, ze zbytků sil si přečtu svůj bibleskop :). Ale je to hezký koníček. Je fajn, že vaše děti mají knížky v oblibě.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vitaj u nás a vďaka za milý komentár. :)
   Aspoň že na bibleskop ostávajú sily. Čo to vlastne je? Ten výraz nepoznám. Nejaký výber čítaní?

   Odstrániť
  2. Promiň nepíšu jasně, myslela jsem to v legraci. Něco jako parafráze na horoskop...snažím se číst denně krátce z Písma a často se stává, že si můžu pro ten daný den "přivlastnit" slovo od Pána..potěchu..radost.

   Odstrániť
  3. Aha, už chápem. Zaujímavé pomenovanie - výstižné! Možno to tiež začnem používať. :)

   Odstrániť
 4. Hi Letitia, thank you for coming to visit me and linking up for the Feast of the Sacred Heart of Jesus! Love your picture of Jesus on your tree.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hi Noreen!
   Thank you for visiting and comment.
   Picture of Jesus is not on my tree, but near our cottage.
   Have a joyful day!
   Letitia.

   Odstrániť

Ďakujem za vaše milé slová. A želám radostný deň!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...